14 czerwca 2019 roku - V Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych w Jaworze "Żyj Kolorowo"

 

Ośrodek Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze po raz piąty zorganizował Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych „Żyj Kolorowo” w Jaworze. Jak co roku zaproszonych gości przywitała dyrektor Powiatowego   Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze p. I. Aniołek. Głos zabrała również p. Aneta Kucharzyk, starosta jaworski. V Kabareton Osób Niepełnosprawnych w Jaworze prowadzili: Kunegunda Pakosińska oraz Izydor Górski, w role których wcielili się nasi podopieczni. Na scenie swe umiejętności kabaretowe zaprezentowali podopieczni 10 placówek z różnych miejscowości Dolnego Śląska: Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi, Środowiskowy Dom Samopomocy                               w Wałbrzychu, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu, Dom Pomocy Społecznej ,,Prząśnik” w Brenniku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Dom Pomocy Społecznej w Jaworze Filia w Mierczycach, Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Jutrzenka” w Legnicy. Artyści wystąpili w trzech kategoriach: stand up, skecz, oraz mini playback show. W przerwach pomiędzy zmaganiami kabaretowymi gości, swe umiejętności teatralne prezentowali uczestnicy Ośrodka Wsparcia w Jaworze. Publiczność była zachwycona wszystkimi występami, a Jurorzy nie mogli wyjść z podziwu oglądając świetnie dopracowane pokazy. Po prezentacjach nastąpiły obrady Jury. Podczas obrad zaproszeni goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej wcześniej „fotobudce”. Następnie ogłoszone  zostały wyniki.

Kategoria Stand up:

I miejsce – p. Adam Leniard z Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi II miejsce – p. Magdalena Chojnacka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałbrzychu Kategoria Skecz:

I miejsce – Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze Kategoria Mini playback show:

I miejsce –  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie II miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Jaworze Filia w Mierczycach III miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

Wyróżnienia dla:

- Środowiskowego Domu Samopomocy w Złotoryi

- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie

- Warsztaty Terapii Zajęciowej „Jutrzenka” w Legnicy Po zakończeniu wszyscy zasiedli do stołów posilić się pysznym  bigosem, ciastami, owocami oraz napojami. Wszyscy zaproszeni goście byli zadowoleni.